Komunikata e Lëvizjes BESA Gostivar lidhur me rastin e inspektorit të ndaluar që është i afërt me funksionarë të BDI-së:

Tanimë është bërë zakon, kur bëhet fjalë për kri met e funksionarëve të BDI-së dhe të afërmit e tyre, pushteti LSDM-BDI vazhdon me avazin e vjetër, pra me fshehjen e tyre.
Pas fshehjes së rastit në Tetovë ku deputeti i BDI-së gjuajti në një aheng familjar dhe lëndoi dy persona, tani tentojnë të fshehin edhe rastin ku u kapën dy persona duke shpërndarë lëndë nark otike.
Sipas informatave,policia ka kapur dy persona të cilët e kanë shpërndarë ate duke e shfrytëzuar veturën e inspektorit të policisë nga sektori i punëve te brendshme në Tetovë.
Vetura me të cilën është bërë shitja nuk është mbajtur për ekzaminimet e mëtutjeshme pasi ka qenë në shfrytëzim të inspektorit,që në media u liferua se bëhet fjalë për vëllaun e shefit të kabinetit të nënkryetarit të BDI-së, Nevzat Bejta.
Ky është edhe një shembull se në këtë vend ka drejtësi selektive.
Apelojmë deri te organet kompetente që njëherë e përgjithmonë të heqin dorë nga qasja selektive ndaj qytetarëve si dhe të zbardhin rastin deri në fund, të zbulohet se cili ka qenë roli i inspektorit,gjegjësisht vëllaut të shefit të kabinetit të nënkryetarit të BDI-së,Nevzat Bejta,në shpërndarjen e lëndëve narkotike dhe normalisht secili të përgjigjet para drejtësisë.”, reagon Lëvizja BESA.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…