Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov pas takimit që zhvilloi me homologu e tij ukrainas, Dmytro Kuleba në Turqi tha se të dy kanë rënë dakord për korridoret humanitare dhe mbrojtjen e civilëve

Folëm për çështjet humanitare dhe shpjeguam masat që po ndërmerr ushtria jonë në treren për të lehrtësduar fatin e civilëve që e gjetën vetën peng”, tha ai.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Vazhdon të rritet numri i viktimave dhe rasteve me COVID-19 në Brazil, Meksikë dhe Indi

Për shkak të COVID-19 në 24 orët e fundit në Brazil janë…

“Raporti i Mueller, më i ashpër ndaj Trumpit”

Disa nga pjesëmarrësit e hetimit gati dyvjeçar, të fushatës presidenciale të Donald…

Presidenti kinez flet me Putin: Mbështesim Rusinë për të zgjidhur krizën e Ukrainës përmes dialogut

Ndërkohë që vendet Perëndimore janë bashkuar kundër Rusisë, fqinji i saj, Kina…

OBI do të diskutojë për planet e Netanyahut për aneksim

Organizata për Bashkëpunim Islamik (OBI) do të mbajë një mbledhje të jashtëzakonshme…

BFI: Së shpejti akreditohet Medreseja, na kanë premtuar politikanët dhe qeveritarët

Bashkësia Fetare Islame ka reaguar pas protestave të nxënësve të medresesë “Isa…