Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov ka paralajmëruar mbrëmjen e së hënës për rrezikun e një luftë të tretë botërore.

“Vullneti i mirë ka kufijtë e tij. Dhe nëse nuk është reciprok, nuk ndihmon procesin e negociatave,” tha Lavrov.

Komentet Lavrov i bëri për agjencitë ruse të lajmeve.

Megjithatë, ministri rus shtoi se negociatat me Ukrainën vijojnë.

“Por ne vazhdojmë të zhvillojmë negociata me ekipin e deleguar nga presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky, këto kontakte do të vazhdojnë”, tha Lavrov, për të cilin “lufta bërthamore është e papranueshëm.”

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

24 vjet nga rënia e Zahir Pajazitit, Hakif Zejnullahut dhe Edmond Hoxhës

Sot janë bërë 24 vjet nga rënia e tre strategëve të Ushtrisë…

Kabineti i Vjosa Osmanit i reagon Mustafës: Nuk ka peshë mendimi i tij

Ushtruesja e detyrës së Presidentes së vendit, Vjosa Osmani, sot publikoi pamje…

Rrahje mes disa shqiptarëve në aeroplanin që po fluturonte drejt Zvicrës (VIDEO)

Një përleshje ka ndodhur mes disa shqiptarëve në një aeroplan të linjës…

Reka: Gjashtë tetori do i prish edhe aleancat rajonale të krimit

Sipas njohësit të çështjeve diplomatike dhe politike nga Maqedonia e Veriut, Blerim…

Eurodeputetja gjermane- Thaçit: Mos luaj me Kushtetutën, derisa njerëzit po vdesin

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, tashmë ka filluar konsultat me…