Laura Fazliu ka arritur të rrëmbejë medaljen e argjendtë në Kampionatin Evropian të xhudos që po mbahet në Sofje të Bullgarisë.

Fazliu kishte një paraqitje mbresëlënëse, por që u mposht nga britanikja Gemma Hoëell që kishte më shumë përvojë.

Kjo është medalja e parë për Fazliun.

Ndryshe, në këtë garë kanë marrë pjesë edhe tre xhudist tjerë nga Kosova: Akil Gjakova, Flaka Loxha, që pa fat mbetën pa medalje dhe Distria Krasniqi e cila rrëmbeu të bronztën dje.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Fitorja, qëllimi kryesor i Kosovës përballë Moldavisë për të qëndruar në Ligën C të Ligës së Kombeve

Kosova pësoi humbje 2-1 në udhëtim te Sllovenia, duke rrezikuar kështu qëndrimin…

Majlinda Kelmendi e bronztë në Botëror

Xhudistja kosovare, Majlinda Kelmendi, ka arritur ta fitojë medaljen e bronztë në…

Ekipi i Kosovës synon medalje në Botëror

Ekipi i Kosovës ka mbërri tashmë në Tokio të Japonisë, ku do…

Shqipëria publikon listën e skuadrës për ndeshjen kundër Francës

Trajneri i ekipit kombëtar të Shqipërisë , Edy Reja, e ka publikuar…

Challandes ankohet për mungesat: Kemi lojtarë të rëndësishëm që janë të lënduar ose nuk kanë udhëtuar

Kosova do të luajë përballet Gjeorgjisë nesër nga ora 18:00 në kuadër…