Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Laçak, e ka takuar sot në Bruksel komandantin e KFOR-it, Angelo Michele Ristuccia.

Në këtë takim ata kanë diskutuar për situatën në veri të Kosovës, në prag të zgjedhjeve të 23 prillit për katër komunat me shumicë serbe.

“U takova me komandantin e KFOR-it gjeneralmajor Ristuccia sot në Bruksel për të shkëmbyer përditësime mbi fushat tona përkatëse të përgjegjësisë. Unë jam mirënjohës për bashkëpunimin tonë të ngushtë dhe për njohuritë e tij të vlefshme për situatën e sigurisë në veri të Kosovës”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Kryeministri Kurti udhëton drejt Kroacisë, do të vizitojë të lënduarit në spital

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti do të udhëtojë drejt Kroacisë pas aksidentit…

Osmani pret në takim ish-presidentët Sejdiu, Jahjaga dhe Pacolli

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim tre ish-presidentët e…

Mbetet në pikëpyetje nëse Kosova do të aplikojë këtë vit në INTERPOL e UNESCO

Qeveria e vendit nuk ka përgjigje nëse është duke u përgatitur që…

BE’ja thotë se marrëveshja për Brexit nuk rihapet

Zëdhënësja e Komisionit Evropian, Mina Andreeva, tha se këshilltari David Frost zhvilloi…

Goran Milevski sot dorëzon dorëheqjen në Qeveri

Ministri i Vetëqeverisjes Lokale nga radhët e Partisë Liberal Demokratike, Goran Milevski,…