I dërguari special për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak, këtë të shtunë ka takuar kryeministrin e vendit, Albin Kurti, në Antali të Turqisë.

Diskutimin për hapat e ardhshëm me Kurti, Lajçak e konsideroi si të dobishëm

“Këtë mëngjes në Antalia pata diskutim të dobishëm me kryeministrin e Kosovës Albin Kurti për hapat e ardhëm në mënyrë që ta çojmë përpara agjendën tonë të përbashkët në rrethanat aktuale”, ka shkruar Lajçak.

Kujtojmë se kryeministri i vendit, Albin Kurti, presidentja Vjosa Osmani dhe ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, po qëndrojnë në Antali të Turqisë në Forumin Diplomatik të Antalisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Hahn: Mirë që edhe këtë herë qeveria ka qëllime evropiane

Eurokomisioneri dhe ish përgjegjësi për ecurinë e Maqedonisë në rrugën drejt BE-së,…

Sela: Politika dështoi, sepse më shumë u kujdes për pasurimin e disa individëve, sesa jetësoi amanetin e UÇK-së

“Sot përkujtojmë 2 Majin, festë e krenarisë kombëtare në kalendarin tonë historik”,…

Mini-Shengeni pritet të kthehet në Open Balkan

Në Forumin ekonomik që po mbahet në Shkup, një prej çështjeve që…

Tronditi Francën për dekada të tëra, zbulohet vrasësi serial, një ish-ushtarak

Për vite me radhë, krimet e një vrasësi të njohur serial, u…

Izet Mexhiti zgjidhet kryetar i degës së BDI në Çair

Në Kuvendin Zgjedhor të BDI në Çair, Mexhiti ishte kandidat i vetëm…