Përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për Dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, do të qëndrojë sot për vizitë në Kosovë.

Fillimisht ai do të takohet me presidenten Vjosa Osmani, duke filluar në orën 14:10, njofton Klan Kosova.

Më pas ai do të pritet në takim nga kryeministri Albin Kurti në orën 16:00.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Turqia fillon prodhimin e gjeneratës së re të municionit laserik për fluturaket pa pilotTurqia fillon prodhimin e gjeneratës së re të municionit laserik për fluturaket pa pilot

Zyrtarët ushtarakë në Turqi, kanë bërë të ditur se ky shtet ka…

Kurti këtë javë në Paris, takohet me Macron

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, do të udhëtojë këtë javë drejt Parisit…

Zëdhënësja e MPJ-së ruse i quan Kurtin e Zelenskyn nazistë

Zëdhënësja e Ministrisë dhe Punëve të Jashtme ruse, Maria Zakharova, ka thënë…

“Më shumë goditje për ekonominë e Rusisë po vijnë”

Pas një telefonate me Sekretarin e Shtetit të SHBA, Antony Blinken, ministri…

Ja përse Ukraina nuk e sulmon autokolonën 64 km të Rusisë, pak kilometra larg Kievit dhe prej orësh pa lëvizur

Këto pamje janë një arsye për t’u frikësuar për më të keqen:…