Kryetari i radhës i OSBE dhe Ministri i Punëve të Jashtme dhe Çështjeve Evropiane të Sllovakisë, Miroslav Lajçak, sot dhe nesër do të qëndrojë për vizitë në Maqedoninë e Veriut.

Gjatë qëndrimit të tij në vend Lajçak do të takohet me presidentin Stevo Pendarovskin, kryeministrin Zoran Zaev, zv. kryeministrin për Çështje Evropiane Bujar Osmani dhe ministrin për Punë të Jashtme, Nikolla Dimitrov. Ai do të realizoj takim edhe me liderin e OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski.

Lajçak gjatë qëndrimit në Maqedoninë Veriut do të realizoj takim edhe me përfaqësuesit e shoqërisë civile.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…