Shefja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, ka njoftuar se të enjten, më 24 mars, Kuvendi mban dy seanca.

Seanca e parë do të jetë për përvjetorin e fillimit të bombardimeve të NATO-s ndaj caqeve të forcave serbe në vitin 1999, ndërkohë seanca e dytë është e rregullt dhe nis në orën 15:00.

Në këtë të fundit, përveç pikave të zakonshme, do të ketë edhe debat parlamentar të thirrur nga PDK-ja për politikën e jashtme.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Pas prangosjes së ish-kryetarit të Shtërpcës, Rada Trajkoviq: Arrestimet e sotme, do t’i ndihmojnë më së shumti serbët në Kosovë

Prokuroria Themelore në Ferizaj ka njoftuar se ka arrestuar ish-kryetarin e Komunës…

Ish-kryenegociatorja Tahiri mbështet Qeverinë për reciprocitetin e targave me Serbinë

Ish-kryenegociatorja e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë, Edita Tahiri, po mbështet vendimin…

Mërgimtarët në Kosovë – për festat e fundvitit fluturuan 1,423 aeroplanë me 180 mijë udhëtarë

Gjatë muajit dhjetor, përkatësisht për festat e fundvitit, duke e shfrytëzuar Aeroportin…

Presidenti kroat i përgjigjet Vuçiqit: Kosova është çështje e kryer

Presidenti i Kroacisë, Zoran Milanoviq, ka thënë se shtimin e forcave ushtarake…

OKB: Një milion refugjatë janë larguar nga Ukraina brenda një jave

Një milion refugjatë janë larguar nga Ukraina që nga fillimi i pushtimit…