Kuvendi i Maqedonisë së Veriut ka shterur debatin për një sërë ligjesh, të cilat ishin në rend dite të seancës së 32-të me radhë.

Por, të njëjtat nuk janë miratuar, pasi nuk ka pasur kuorum.

Fjala është për ligjin për prokurime publik me procedurë të shkurtër, për Ligjin për dhënien e shërbimeve financiare nga distanca, për ligjin për llogarinë përfundimtare të Buxhetit shtetëror për vitin 2019 dhe të tjera.

Votimi ndaj këtyre ligjeve do të caktohet sërish./TV21

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Borrell viziton një qendër refugjatësh ukrainas në Moldova

Reprezentuesi i Lartë për Politikë të Jashtme të BE-së, Josef Borrell, ka…

Ruskovska: Nëse gjithçka është bërë sipas ligjit, atëherë nuk e kuptoj panikun e Muaremit

Prokurorja Vilma Ruskovska sot ka sqaruar se ankesa kundër personit të parë…

Greqia vaksinë me detyrim për disa kategori

Mitsotakis: Punonjësit e shëndetësisë dhe të azileve, të parët Greqia ka vendosur…

Haradinaj-Stublla: Serbia po rrezikon sigurinë shtetërore të Kosovës

Ministrja në detyrë e Punëve të Jashtme e Kosovës, Meliza Haradinaj Stublla,…

Kosova shtrëngon masat kundër COVID-19, kthen në kufi dhjetëra qytetarë nga Shqipëria

Nga sot kanë hyrë në fuqi masat e reja shtrënguese për shkak…