Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut sot duhet të debatojë dhe më pas ta votojë propozim-buxhetin për vitin 2021.

Shumica dhe opozita kanë qëndrime të kundërta për Propozim-buxhetin e vitit të ardhshëm. Sipas shumicës, buxheti siguron shpenzim të arsyeshëm dhe vazhdim të politikave të përgjegjshme dhe se Propozim -buxheti është i përqendruar në mbështetjen e shëndetësisë dhe rikuperimit ekonomik.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Ambasadori amerikan në Moskë kthehet për konsultime në Uashington

Ambasadori i SHBA-së në Rusi, John Sullivan, tha se këtë javë ai…

Një test i ri zbulon koronavirusin përpara se të infektojë, flet shkenca

Shkencëtarët që punojnë për ushtrinë amerikane kanë hartuar një test të ri…

Absurd: Aliu që bashkë me Musën bënte plane si të përçajnë familjen e profesor Izet Zeqirit, sot bën apel për bashkim të opozitës!

Gazmend Murseli Para disa muajve ish-deputeti Izet Zeqiri, e njoftoi opinionin për…

Zaharieva: RMV-ja do të ketë vend në BE kur të jetë e përgatitur, për momentin nuk është

Republika e Maqedonisë së Veriut (RMV) do të ketë vend në Bashkimin…

I ikën bashkëshortja nga shtëpia, burri i dëshpëruar kërkon ndihmën e policisë

Mbrëmë, në ora 21:00 në Sektorin për Punë të Brendshme Kumanovë, A.N.(45)…