Komisioni parlamentar i Ekonomisë, Medias dhe Veprimtarisë Prodhuese u konstituan mes debatesh dhe vetëm me forcën e kartonëve të mazhorancës.

Demokratët këmbëngulën që mbledhjet të mbaheshin me praninë fizike të deputetëve, por socialistët u bënë pjesë vetëm përmes teknologjisë.

Përjashtim bëri vetëm Komisioni i Ekonomisë, ku drejtuesi socialist Eduard Shalsi iu mundësoi shfaqjes përmes videos dhe audios anëtarëve demokrat.
Anëtarët e opozitës kërkuan rikthimin e punës normale në komisionet kuvendore për të mundësuar diskutimin e çështjeve me interes për qytetarët duke nisur nga rritja e çmimit te bukës.

Ligjvënësit demokrat braktisën mbledhjet e komisioneve pasi mazhoranca refuzoi që ato të zhvilloheshin me prani fizike të deputeteve.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Sulejman Rexhepi: Sulmi i policisë izraelite agresion i pakontrolluar dhe i çmendur

Si pat reaguar ish-Reis ul Ulema i BFI- së, H.Sulejman ef. Rexhepi…

Covid 19/ 18 raste të reja dhe 3 viktima

Nga 263 teste të bëra brenda 24 orëve të fundit , 18…

Kryetari i Londrës ofron mbështetje për familjet e prekura nga tërmeti në Shqipëri

Londra është solidarizuar me familjet e prekura nga tërmeti i disa ditëve…

OSBE-ja po i monitoron 24 raste gjyqësore të korrupsionit të lartë, përfshirë edhe ish lëndët e PSP-së

Misioni i OSBE-së në Shkup vazhdon me monitorimin e proceseve gjyqësore të…