Nga Shefik Duraku /

Kushtet e BDl-së për qeveri

1. Respektimi I marreveshjes se Ohrit

2. Marrëveshja e Prespës

3. Marrëveshja e fqinjësisë së mirë me Bullgarine?!!!

E para s’kontestohet nga asnjë faktorë politik serioz maqedonas, ndersa dy të tjerat janë ndërshteterore dhe nuk varen nga dëshirat e partnerve te koalicioneve e hiç më pakë nga Bujari.

Kësaj i thonë po flas palidhje!

Partner më të lezetshëm as nuk kanë pasë as që do të kenë partit maqedonase, as nuk munden të gjejnë ndonjëherë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Ku jeni “komandanta” të 2001-shit, pse po heshtni për komandant Sokolin!

Nuzemedin Imeri / Vëllezër e Motra, Të dashur bashkëkombës, të flasësh për…

“Grupi i Kumanovës” ri-dënohet me aminin e Ali Ahmetit

“Rasti i Kumanovës” në fakt është varri moral i BDI-së dhe oqeani…

Efendi Rexhepi: Me komplot e tradhëti nuk përmirësohen “situatat e vështira”

R E A G I M Mbi Raportin e Komisionit Evropian për…

Xhaferi: Nesër në xhami do vinë politikanët kriminelë, dhe hoxhallarët që heshtin para të keqes

Arianit Xhaferi Mendojeni pak o njerëz të mirë, Nesër do vinë në…

Fituesit e zgjedhjeve në Kosovë po e përkrahin Selën dhe Gashin, humbësit po e përkrahin Ahmetin dhe Musa Xhaferin

Ylber Pilku /Nëse bëjmë një paralele shumë lehtë do ta konstatojmë se…