Pacientët me COVID-19 të cilët trajtohen në spitalin e Manastirit, kanë publikuar pamje brenda spitalit, në të cilin shihen kushtet e mjerueshme.

Pacienti që e ka realizuar videon, thotë se kjo është pjesa e spitalit ku kushtet vlerësohen si më të mira, ndërsa për këtë dëshiron ta informojë ministrin e Shëndetësisë, Venko Filipçe.

Në pamje shihet se në hapësirat e tualetit është vendosur çadër, në mënyrë që të parandalohet rënia e fekaleve mbi pacientët.

Pacienti thotë se për këto kushte duhet të njoftohet e gjithë bota, partitë politike dhe organizatat botërore./Telegrafi/

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Escobar u shpreh se ShBA-ja është e përkushtuar që të ketë përparim drejt qëllimit final të dialogut

Zëvendësndihmëssekretari i Shteteve të Bashkuara për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike, Gabriel Escobar,…

Rrufeja godet dy persona në plazhin e Ohrit

Dy persona janë dërguar në spital pasi janë lënduar nga rrufeja. Ngjarja…

Regjisori shqiptar triumfon në Sarajevë

Youth Film Festival 20 Filmi i regjisorit shqiptar nga Shkupi, Murat Zherka,…

ShBA, projektligj dypartiak për të luftuar korrupsionin në Ballkanin Perëndimor

Një grup senatorësh amerikanë, nga të dy krahët, paraqitën një projektligj që…

Zaev jep dorëheqje

Kryeministri Zoran Zaev ua uroj fitoren kundërshtarëve në këto zgjedhje, ndërsa tha…