Pacientët me COVID-19 të cilët trajtohen në spitalin e Manastirit, kanë publikuar pamje brenda spitalit, në të cilin shihen kushtet e mjerueshme.

Pacienti që e ka realizuar videon, thotë se kjo është pjesa e spitalit ku kushtet vlerësohen si më të mira, ndërsa për këtë dëshiron ta informojë ministrin e Shëndetësisë, Venko Filipçe.

Në pamje shihet se në hapësirat e tualetit është vendosur çadër, në mënyrë që të parandalohet rënia e fekaleve mbi pacientët.

Pacienti thotë se për këto kushte duhet të njoftohet e gjithë bota, partitë politike dhe organizatat botërore./Telegrafi/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…