Sukseset e të rinjëve nga Kosova nuk kanë të ndalur. Të rinjtë e Kosovës në vende të ndryshme të botës po arrijnë suksese të mëdha, kështu duke i bërë të gjithë krenarë me arritjet e tyre.

Në mesin e tyre është edhe Liridona Koxha, e cila fal përkushtimit të madh gjatë studimeve arriti të zgjidhet si studentja më e mirë e huaj në Universitetin e Mjekësisë në Danimarkë.

Ajo është nga Kaçaniku dhe ka përfunduar studimet për mjekësi në Universitetin e Kopenhagenit, duke u përzgjedhur ndër 5 studentët më të mira me të gjitha notat 10-she në Danimarkë./yourslice.com.au

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Kovaçevski dhe Stoltenberg flasin për krizën Ukrainë- Rusi: Të përgatitemi për më të keqen!

Kriza aktuale në kufirin mes Rusisë dhe Ukrainës ka qenë një ndër…

Lukashenko: BE ka kapërcyer vijën e kuqe ndaj nesh!

Presidenti i Bjellorusisë ka reaguar për herë të parë pas rrëmbimit të…

OKB pret që 8.3 milionë refugjatë të ikin nga Ukraina

Sipas vlerësimit të fundit të Komisionit të Lartë të Kombeve të Bashkuara…

Mbrojtja e Thaçit dhe Veselit listojnë padrejtësitë që iu bënë me rëndimin e akuzave: ”Shkelje e të drejtave”

Rëndimi i aktakuzave nga Prokurori i Specializuar ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare…

Truss: Ukrainës i duhen më shumë armë

Sekretarja e Jashtme e Mbretërisë së Bashkuar, Liz Truss, u ka kërkuar…