Këto ditë Institucioni i BFI-së u nderua me vizitën miqësore nga ana e Ambasadores Amerikane, ekselencës së saj, znj. Kate M. Byrnes! Shikoni nga kush u prit? Nga dy persona si më të ultit dhe më të përfolurit në historikun e BFI-së! Madje, Mustafa Dauti (“ministri i jashtëm-brendshëm” i Shaqir Fetait), sikur e pyet zonjën ambasadore: “Kush është më i forti”?! Natyrisht, Mustafë roboti, i cili hiç nuk mbanë llogari se mund ta infektojë tjetrin me virueset e tij! Protokoli kërkon “sjellje reciproke”! Që te porta e shtëpisë kuptohet “zemërgjërësia” e mikëpritësit!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

“Sot morëm një lajm të mirë, po afrohet lirimi i Grupit të Kumanovës”

Shkruan: Fatmir Reçica Llugaxhia, luftëtari i UÇK-së Sot morrem një lajm të…

30 ditë paraburgim për pesë të arrestuarit pas aksionit kundër kontrabandës në veri

Gjykata Themelore në Prishtinë – Departamenti Special u ka caktuar 30 ditë…

Stoltenberg: Të gatshëm të mbrojmë aleatët nga Moska dhe Minsku

NATO është shumë e shqetësuar nga zhvillimet politike në Bjellorusi dhe sekretari…

Gjermania: Tërheqja e ushtrisë amerikane dobëson NATO-n

Ministrja gjermane e Mbrojtjes Annegret Kramp-Karrenbauer vlerësoi sot se planet e presidentit…

Garland: Rritja e terrorizmit të brendshëm, një shqetësim i madh

Prokurori i Përgjithshëm i Shteteve të Bashkuara, Merrick Garland i kërkoi Kongresit…