Kurti uron Mickoskin për pozitën e re: Nga rruga Prizren-Tetovë deri te mbrojtja e siguria, mezi pres të punoj me ju

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, e ka uruar homologun e tij maqedonas, Hristijan Mickoskin për marrjen e pozitës së re.

Kurti tha se Kosova dhe Maqedonia e Veriut nuk janë vetëm fqinjë, por aleatë dhe partnerë të ngushtë me orientim drejt NATO-s, integrim në BE dhe bashkëpunim rajonal.

“Nga rruga Prizren-Tetovë deri te mbrojtja dhe siguria, pres me padurim të punoj me ju për të përmirësuar edhe më tej marrëdhëniet tona tashmë të forta dypalëshe”, shkroi Kurti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *