Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka njoftuar se Këshilli i Sigurisë së Kosovës do të mblidhet mbrëmjen e sontme.

“Para disa orëve sot unë e kam ftuar për sonte një mbledhje të Këshillit të Sigurisë së Kosovës që sigurisht që do të mbahet në orët e mbrëmjes” tha Kurti në konferencën për media që po mbahet në ndërtesën e Qeverisë.

Ai këto deklarata i ka bërë gjatë konferencës së thirrur nga ai dhe Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, pas djegies së ndërtesës së Kuvendit Komunal të Zubin Potokut dhe sulmit në Zveçan.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…