Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti raporton sot në Kuvendin e Kosovës për takimin e Ohrit në lidhje me dialogun Kosovë-Serbi.

Në këtë seancë, janë paraparë të shqyrtohen 16 pika të rendit të ditës, ndër të cilat edhe shqyrtimi i propozim-rezolutës për punën dyvjeçare të Qeverisë së Kosovës, shqyrtimi i parë i projektligjit për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për Lirinë Fetare në Kosovë, si dhe dy projektligje për ratifikimin e marrëveshjeve të kredisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Der Leyen e Borrell shkojnë të premten në Kiev, takohen me Zelenskyn

Shefja e Komisionit Evropian, Ursula voon de Leyen dhe Përfaqësuesi i Lartë…

ChatGPT po përdoret nga kriminelët, paralajmëron Europol

Europol ka lëshuar një paralajmërim të ashpër për kriminelët që përdorin ChatGPT…

Kurti: Si “Zajednicë” pat nisur edhe Republika Srpska

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, pas homazheve që bëri tek ish-aktivistët e…

Udhëheqësi i lartë ushtarak amerikan thotë se një raketë hipersonike e Kinës ‘përshkoi botën’

Një raketë test hipersonike e Kinës gjatë verës “përshkoi botën”, tha gjenerali…