Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, do të qëndrojë për një vizitë zyrtare në Austri.

Ai do të pritet nga kancelari austriak, Karl Nehammer.

Kurti dhe Nehammer do të mbajnë së bashku edhe një konferencë shtypi në Ballhaus Platz në orën 13:30.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Pas vizitës në Iowa, Kurti: Shembulli i bashkëpunimit ushtarak të vazhdohet në fushën civile

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, pas vizitës zyrtare që ka zhvilluar në…

Zhgënjehen shqiptarët që votuan LSDM-në! Ngelën pa paralele shqipe në Idrizovë

Shuhet thuajse çdo shpresë për hapjen e paraleles shqipe për klasën e…

18-vjeçarja bën historinë në tenis

Britanikja Emma Raducanu mundi në finalen e US Open, kanadezen Leylah Fernandez…

Zelensky: Situata në Donbas është e vështirë

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, ka thënë se situata në Donbas është “e…

Plani rus për ‘pushtimin’ e Ballkanit – si u kapën agjentët e Vladimir Putinit në Greqi që spiunonin NATO-n?

Mbrëmjen e 18 marsit shërbimet sekrete greke u informuan për rastin e…