Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka nisur takimin me ndërmjetësuesit europianë të dialogut Kosovë-Serbi.

Pak më përpara, shefi i politikës së jashtme të BE-së, Josep Borrell, dhe i dërguari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, u takuan presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiç.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Useini: Jap dorëheqje nga Forumi Rinor i Lëvizjes Besa, Kasami nuk i dëgjon të rinjtë

Kryetari i Forumit Rinor të Lëvizjes Besa, Liridon Useini ka dhënë dorëheqje…

Zaev jep dorëheqje

Kryeministri Zoran Zaev ua uroj fitoren kundërshtarëve në këto zgjedhje, ndërsa tha…

Kurti takon bashkatdhetarë: Mërgata nuk është kapital financiar, por njerëzor

Kryeministri Albin Kurti ka mbajtur një bashkëbisedim me bashkatdhetarë. Ai ka thënë…

Orët policore në fundjavë, 16:00 të pasdites deri në 05:00 të mëngjesit

Qeveria ka dalë me një komunikatë të re ku ka bërë me…

Osmani pranon letrat kredenciale nga ambasadori i ri Turqisë, Angili e premton mbështetjen për Kosovën

Presidentja Vjosa Osmani ka pranuar letrat kredenciale nga ambasadori i ri i…