Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është deklaruar në lidhje me takimin e 27 shkurtit në nivel të lartë mes tij, presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq dhe ndërmjetësuesve të Bashkimit Evropian.

Ai para mediave ka thënë se në takimin e të hënës në Bruksel, nuk do të flitet për Asociacionin e komunave me shumicë serbe.

Kurti ka deklaruar se pret që ndërmjetësuesit e dialogut, t’i përmbahen propozimit evropian dhe të mos fokusohen në interesat e njërës palë.

Ai edhe një herë ka konfirmuar që në takimin me Vuçiqin nisin “përnjëmend” bisedimet për propozimin evropian.

“Pas të hënës do të mund të dimë se çka e kur”, ka thënë Kurti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Faik Zogaj refuzoi dy herë ftesën e Gjykatës Speciale, thotë se aktakuza është e njëjtë me atë të Gjykatës së Nishit

Faik Zogaj nga Mleqani i Malishevës ka refuzuar për herë të dytë…

Këto janë akuzat e ngritura kundër Salih Mustafës në Gjykatën Speciale

Sot ka nisur gjykimi ndaj Salih Mustafës në Gjykatën Speciale në Hagë.…

Të paktën 50 të humbur nga shembja e pallatit të banimit në Miami Beach

Më shumë se 50 njerëz mbeten të humbur nga shembja katastrofike e…

Kurti pret presidentin e Maltës, flasin për vizat, Procesin e Berlinit e krizën energjetike

Kryeministri Albin Kurti mirëpriti në ndërtesën e Qeverisë, Presidentin e Republikës së…

“Vetëvendosje bëri revolucion, theu edhe rekordin e Rugovës”

Analisti Armand Shkullaku ka thënë se këto zgjedhje të jashtëzakonshme treguan edhe…