Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, do të thërras mbledhjen e Këshillit të Sigurisë Kombëtare, për shkak të numrit të lartë të rasteve të vdekjeve dhe të të infektuarve me COVID-19.

I pari i Qeverisë së Kosovës, ka anuluar vizitën zyrtare në Austri, ku ishte i ftuar të marrë pjesë në Forumin Evropian Alpbach 2021.

“Sot pasdite kryeministri Kurti do të thërras mbledhje urgjente të Këshillit të Sigurisë Kombëtare të Kosovës”, thuhet në komunikatën e kryeministrisëm.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Kurti telefonatë me Blinken për refugjatët afganë: Aleanca me SHBA-në është e palëkundur

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka njoftuar se ka zhvilluar një bisedë…

Vdes ish-ushtari i UÇK-së nga Malisheva

Mbrëmë në orët e vona ka vdekur veterani i UÇK-së, Brahim (Isuf)…

Gjykata Penale: Personi që ka informuar Mijallkovin nuk është nga gjykata

Nga Gjykata Penale theksojnë se gjykata shprehimisht vendosi për kërkesën për paraburgim…

Në kufi Kosovë-Shqipëri vendosen 41 flamuj në nder të 41 dëshmorëve të rënë (VIDEO)

Kryetar i Këshillit për Mbrojtjen e të Drejtave të Luftëtarëve të UÇK-së,…

Kultura dhe siguria nacionale

Letër nga Prishtina Fill pas fillimit të agresionit rus mbi shtetin e…