Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, ka sulmuar Lidhjen Demokratike të Kosovës, teksa ka ngritur në anën tjetër Vjosa Omanin.

Kurti ka thënë se LDK’ja nuk e ka prioritet as partinë e vet, përveç interesave të ngushta.

“Pa Vjosa Osmanin, udhëheqja e LDK’së po e kthen këtë parti si të tretën me vota. Kjo tregon se nuk e kanë partinë prioritet, kanë disa interesa të ngushta dhe kjo është për të ardhur keq”, është shprehur ai në RTSH.

“Njerëzit kishin shumë shpresë tek ata pikërisht nga bashkëpunimi i Osmanit me Lëvizjen Vetëvendosje. Ky bashkëpunim ishte shpresa e qytetarëve”, ka thënë Kurti.

“Po shihet që LDK për zgjedhje e ka Vjosën, e për qeverisje ata të vjetrit, që kanë qenë më herët në koalicion me PDK’në’’, ka deklaruar ai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…