Partia në pushtet, Lëvizja Vetëvendosje, ka mbajtur sot mbledhjen e përbashkët me drejtuesit e qendrave të saj në Kosovë e mërgatë.

Kryetari i kësaj partie, njëherit kryeministri i vendit, Albin Kurti, i njoftoi ata me aktualitetin politik dhe me ecurinë e procesit të dialogut.

“Çështjet organizative gjithashtu janë trajtuar nga drejtuesit e qendrave me ç’rast është theksuar rëndësia e bashkërendimit organizativ në mes të strukturave organizative të LV-së dhe organizatës së saj, RVV-së”, thuhet në njoftim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

​Krerët e institucioneve: Sakrifica e Jasharajve ka vënë themelet e shtetësisë të Kosovës

Kuvendi i Kosovës ka mbajtur sot seancë solemne me rastin e 24…

“Kosova të shpallë fletarreste për funksionarët e BDI-së, si përgjigje ndaj fletarresteve të Serbisë kundër UÇK-së”

Burime diplomatike në Shkup thonë se nëse Kosova shpall fletarreste për funksionarët…

Bogujevci: Të rishikohet çështja e adresimit të personave të pagjetur në dialogun me Serbinë

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Saranda Bogujevci, ka thënë se duhet të rishikohet…

Publikohen dokumente të reja për fshehjen e pasurisë nga udhëheqës botërorë

Hulumtimi i gati 12 milionë dokumenteve nga 14 burime është udhëhequr nga…

Lufta në Ukrainë nuk nisi vitin e kaluar, por në vitin 2014, thotë shefi i NATO-s

Shefi i NATO-s, Jens Stoltenberg, pak para nisjes së takimit të ministrave…