Kryeministri Albin Kurti ka bërë të ditur se janë ndarë 1,012 qortime ndaj shoferëve të automjeteve që janë me targa ilegale.

Ai, në mbledhjen e sotme të qeverisë, u ka bërë thirrje edhe një herë qytetarëve të komunitetit serb që të braktisin institucionet.

“Asnjë incident i shënuar dhe asnjë ankesë regjistruar, problemi i tyre janë sulmet me bomba, djegiet e veturave dhe shtëpive, trysnitë dhe kërcënimet pa afat nga ata që e kanë problem ligjin. Ata që po urdhërojnë braktisjen e institucioneve të Kosovës janë ata që u pengon ligjshmëria e kushtetutshmëria, luftimi i kriminalitetit e korrupsionit”,ka thënë Kurti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Shtetësia, nis takimi Sela-Zaev-Gashi

Në Kuvend tashmë ka nisur takimi mes kryeministrit Zoran Zaev, liderit të…

Shkup, gruaja e palëvizshme ndërroi jetë pasi zjarri kaploi apartamentin

Një grua e palëvizshme, e sëmurë me kancer, ka ndërruar jetë pasi…

Biden i premton Turqisë F16-tat, zbulohen shqetësimet e amerikanëve për F35-sat!

Pas kthimit nga samiti i G20-tës në Romë, presidenti turk Rexhep Tajip…

Franca e konfirmon se më 23 qershor do të diskutohet liberalizimi i vizave

Ministria e Jashtme e Francës e ka konfirmuar se më 23 qershor…

Të paktën 15 të vrarë e 20 nën rrënoja, pasi Rusia godet një ndërtesë në Chasiv Yar

Të paktën 15 persona janë vrarë dhe rreth 20 të tjerë dyshohet…