Nga Refik Hasani

Kur është hequr dhunshëm Lapidari i dëshmorëve të UÇPMB-ës para objektit të komunēs në Preshevë, më 20 janar 2013,
A thua kush reagoi?!

Ushtria dhe Policia e Serbisë, Preshevën e kan mbajtur nën ankth duke ushtruar dhun psiqike e terror, dhe ju nēnshtruan një shtetërrethimi mbi 96 orë, dhe askush nuk reagoi nga shtetet e Quintit,apo nga BE-ja.

Kjo Krahinë është Rajoni më i pazhvilluar dhe më i diskriminuar në gjithë Evropën.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Vuçiq: Do ta shqyrtoj me kujdes deklaratën e Milanoviqit

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë sot se dëshiron të dëgjojë…

Blinken e merr Ned Price direkt në staf, tërhiqet si zëdhënës i DASH-it

Zëdhënësi i Departamentit të Shtetit të SHBA-së, Ned Price, po tërhiqet nga…

Franca do të ‘rrisë’ ndihmën ushtarake për Ukrainën

Presidenti francez, Emmanuel Macron, është zotuar të “rrisë” mbështetjen ushtarake dhe humanitare…

Haradinaj: Kosova s’mund të jetë pjesë e “Mini-Shengenit” pa njohjen e Serbisë

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka reaguar lidhur me iniciativën rajonale “Mini-Shengen”…

Matthew Palmer, Përfaqësues i Posaçëm për Ballkanin Perëndimor

Sekretari i Shtetit ka emëruar Zëvendës Ndihmës Sekretarin Matthew Palmer si Përfaqësuesin…