Qeveria greke ka shtyrë për dy javë vendimin për mbylljen e kufijve tokësorë me shtetet e treta, si dhe masat për kufizim të lidhjes tokësore me Maqedoninë e Veriut dhe me Shqipërinë, njoftoi zëvendësministri grek për Mbrojtje Civile, Nikos Hardaljas.

Vendimi i fundit i qeverisë greke për ndërprerje të lidhjes tokësore me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut skadon me 31 gusht, kurse sipas vendimit të fundit i njëjti do të zgjasë deri me 15 shtator.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…