Komisioni për Sëmundje Infektive në mbledhjen e sotme ka diskutuar dhe ka vendosur t’i propozojë Qeverisë që pas datës 27 prill, kur edhe skadojnë masat aktuale që janë në fuqi, ora policore të fillojë prej 21:00 deri në orën 05:00 të mëngjesit.

Gjithashtu propozohet që të hapen kafenetë por vetëm në pjesën e hapur të lokalit dhe jo brenda.

Këto propozime pritet të miratohen në seancën e Qeverisë.

Ndryshe ditëve të fundit ka një përmirësim të situatës epidemiologjike.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…