Presidenti, Stevo Pendarovski sot i priti anëtarët e Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve pasi dje në Kabinetin e tij u mbajt takimi i liderëve për mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme.

KSHZ-ja deri nesër duhet ta dorëzojë afatin për pocesin zgjedhor

“Presidenti Pendarovski i njoftoi anëtarët e Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve me qëndrimet e kryetarëve të partive politike dhe qëndrimin e miratuar në mënyrë konsensuale se është e nevojshme që Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve duhet të paraqesë një mendim për afatet kohore të nevojshme për zhvillimin e procesit zgjedhor. Në takim u ra dakord që KSHZ-ja nesër të dorëzojë mendimin e tij në Kabinetin e presidentit”, kumtoi Kabineti i Pendarovskit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…