Londra është solidarizuar me familjet e prekura nga tërmeti i disa ditëve më parë në Tiranë. Ka qenë vetë kryebashkiaku i Londrës, një nga bashkitë më të mëdha në botë, i cili ka shprehur mbështetjen dhe ndihmën ndaj familjeve që u janë dëmtuar banesat.

Përmes një postimi në rrjetin social Twitter, Sadiq Khan shkruan se pas një bisede të zhvilluar sot me homologun e tij në Tiranë, kryebashkiakun Erion Veliaj, i ka ofruar ndihmesën e tij.

“Familjarët dhe miqtë e shumë shqiptarëve që jetojnë në Londër janë prekur nga tërmeti i ditëve të fundit në rajonin e Tiranës. I lumtur që komunikova me Erion Veliajn, kryetarin e Bashkisë së Tiranës, për t’i ofruar atij mbështetjen dhe solidaritetin për të gjithë të prekurit nga tërmeti”, shkruan në Twitter kryebashkiaku i Londrës, Sadiq Khan, teksa riposton një postim të bërë me herët nga Veliaj mbi situatën e familjeve të prekura nga lëkundjet e tokës.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Lexo Letren nga Shek Hallaqi!

Pjestari i grupit “Kumanova”, i cili është i burgosur në Maqedonin e…

Kryetarja e Gjykatës Speciale, Trendafilova vjen në Kosovë më 4 korrik

Trenadilova do ta mbajë takim me përfaqësues të shoqërisë civile në Gjilan,…

Menendez, Escobarit: Po i bëni presion Kosovës ta bëjë një Asociacion që bie ndesh me Kushtetutën – mos ta bëjmë edhe një tjetër Republika Srpska

Kryetari i Komitetit për Punë të Jashtme të Senatit amerikan, Bob Menendez,…

Dorëzuan të dhëna të rrejshme dhe sulmuan policët, arrestohen dy persona në “Qafë Thanë”

Një 29 dhe 24-vjeçar nga Shqipëria janë arrestuar nga policia e Maqedonisë…

Bullgaria kërkon përgjegjësi për djegjen e flamurit bullgar në Australi nga diaspora maqedonase

Qeveria bullgare kanë kërkuar përgjegjësi për djegien e flamurit bullgar gjatë kohës…