Kryetari i Londrës, Sadiq Khan, ka vendosur që për fundvit t’i vizitojë qytetet e shenjta të Mekës dhe Medinës.

Në llogarinë e tij në Facebook, ai ka ndarë dy fotografi nga pelegrinazhi.

“Një fund i bekuar i vitit 2022. Gjatë kësaj kohe të veçantë për kaq shumë familje, jam mirënjohës që kam qenë në gjendje të vizitoj qytetet e shenjta të Mekës dhe Medinës për të ndërmarrë pelegrinazhin e Umres me familjen time”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Rrëfimi për trupat e gjetur në kamionin ngrirës në Danub, Kurti në Vjenë: Nuk do t’i harrojmë kurrë 1133 fëmijët e vrarë gjatë luftës nga regjimi i Serbisë

Kryeministri i vendit, Albin Kurti të enjten ka qëndruar për vizitë në…

Kurti fton në takime tre liderët e partive opozitare gjatë javës së ardhshme

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sot u ka dërguar ftesë për takime…

100-vjetori i pranimit të Shqipërisë në Lidhjen e Kombeve/ Meta: Akt unik në historinë e vendit tonë

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka kujtuar 100-vjetorin e pranimit të Shqipërisë…

Vdes edhe personi i dytë i tragjedisë së sotme në Lagjen e Spitalit

Ka ndërruar jetë edhe personi i dytë që ishte plagosur sonte të…

Janeva nga paraburgimi kërkon nga PSP që lëndët të dorëzohen në Prokurorinë Themelore

Prokurorja Speciale, Katica Janeva nga burgu hetues i Shutkës ka dorëzuar letër…