Kryeministri Albin Kurti, ka pritur në takim përfaqësuesit e shoqatave të dala nga lufta, Faton Klinaku dhe Emin Lati nga Organizata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fadil Shurdhaj nga Shoqata e Invalidëve të Luftës së UÇK-së dhe Xhavit Jashari nga Shoqata e Familjeve të Dëshmorëve të UÇK-së.

Në këtë takim pjesë e të cilit ishte edhe Shqipe Selimi, Enver Dugolli, Aziz Bici dhe Furtuna Sheremeti, është biseduar rreth amandamentimet e nevojshme legjislative, dhe statusin dhe gjendjen e veteranëve dhe invalidëve të luftës çlirimtare dhe familjeve të dëshmorëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, përcjell klankosova.tv.

Kurti theksoi përkushtimin e Qeverisë për përmirësimin e mirëqenies së veteranëve dhe familjeve të dëshmorëve të UÇK-së.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Dy persona nën hetime për plaçkitje

Prokurori Publik ka sjell vendim për procedure hetimore kundër dy personave, të…

Nga 1 maji hiqet çertifikata e vaksinimit për hyrjen në Greqi

Komisioni i Ekspertëve të shëndetësisë në Greqi këtë të enjte kanë vendosur…

Topalov: Maqedonia është e varur nga Serbia dhe se çdo lëvizje diktohet nga Beogradi

Profesori bullgar Kiril Topalov thotë se politikanët që do të dorëzojnë kauzën…

Rishi Sunak zgjidhet kryeministri i ri i Britanisë së Madhe

Rishi Sunak bëhet kryeministri i parë britanik me prejardhje indiane, pasi familja…

Rusia akuzohet për ‘punë sekrete’ në centralin më të madh bërthamor në Evropë

Forcat ruse po kryenin punë sekrete në centralin më të madh bërthamor…