Kryeminsitri i Kosovës, Albin Kurti, sot do të flasë për takimin e tij të së enjtës që e kishte në Bruksel me presidnetin e Serbisë, Aleksander Vuçiq.

Zëdhënësi i qeverisë, Përparim Kryeziu, në një përgjigje për Klankosova.tv, ka thënë se Kurti adresimin do ta bëjë të mërkurën në fillim të mbledhjes së kabinetit qeveritar.

“Në lidhje me takimin e datës 18 gusht në Bruksel, Kryeministri Kurti do të flasë këtë të mërkurë në adresimin e tij në fillim të mbledhjes së kabinetit qeveritar”, ka thënë Kryeziu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Rusia nis një sulm ajror vdekjeprurës në bazën ushtarake vetëm 15 milje nga territori i NATO-s

Nëntë persona janë vrarë dhe 57 janë plagosur në sulmin ajror në…

Media sllovene: Pahor dëshiron ta zëvendësojë Lajçakun?

Presidenti slloven Borut Pahor, të cilit i skadon mandati i dytë sivjet…

Konfirmohet identiteti i personit që ka djegur Qendrën Kulturore bullgare në Manastir

Një 34-vjeçar nga Manastiri është personi që ka djegur klubin bullgar “Vanço…

Shahbaz Sharif zgjidhet kryeministri i ri i Pakistanit

Deputetët e Parlamentit të Pakistanit, kanë zgjedhur sot Shahbaz Sharif për kryeministër…

Kurti, Borrellit: Dialogu nuk është neglizhuar nga ne, në qershor mund të kemi takimet e para

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se do të marrë pjesë…