Partia Hindu-nacionaliste e Kryeministrit Indian Narendra Modi pësoi një pengesë të dielën kur humbi një sondazh të ashpër shtetëror, raporton France24.

Gjatë muajit të kaluar India mbajti stërvitjen e saj më të madhe demokratike në dy vjet, me 175 milion njerëz me të drejtë vote për pesë zgjedhje rajonale.

Por sondazhet e maratonës përfshinin tubime të mëdha ku shumë të pranishëm ishin pa maska, dhe një goditje rekord e koronavirusit përkoi me fazat e fundit të votimit.

Ekspertët fajësojnë vetëkënaqësinë për pandeminë, si dhe festivalet fetare të ndjekura nga miliona njerëz të devotshëm në tubime politike, për krizën e virusit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Verushevski: “Bombat” në fillim kanë shkuar te Cërvenkovski, e pastaj te Zaevi (Video)

Ish kryepolici i policisë sekrete në Maqedoni, Zoran Verushevski, aktualisht këshilltar i…

Aksident trafiku në rrugën Ferizaj-Shkup, lëndohen pesë persona

Si pasojë e këtij aksidenti janë lënduar pesë persona. Aksidenti në fjalë…

Sindromi Havana – policia në Berlin po heton rastet në Ambasadën amerikane

Policia në Berlin të Gjermanisë ka filluar hetimet pasi stafi në ambasadën…

Bombardimet vrasin 3 persona në qytetin kufitar rus

Ukraina godet një bazë ushtarake ruse në jug të vendit Të paktën…

Digjet një autobus i Novi Pazarit në Kaçanik, nuk ka të lënduar

Një autobus i Novi Pazarit është përfshirë nga flakët në magjistralen Hani…