Kryeinspektori i Agjencisë Kosovare për Inteligjencë Burim Ramadani, është ftuar nga Gjykata Speciale si dëshmitar.

Në njoftimin e publikuar nga AKI-ja thuhet se “Ramadani urdhërohet të paraqitet si dëshmitar për t’u marrë në pyetja nga Zyra e Prokurorit të Specializuar, në datën e caktuar, dhe në fletëthirrje nga ai është kërkuar që “të ofrojë detaje në lidhje me lokacionin e tij fizik dhe gjeografik gjatë kohës se luftës, dhe të ofrojë dokumentacion përfshirë këtu edhe fotografi dhe të dhëna tjera nga periudha nga 1 janar 1998 deri 31 dhjetor 2000”.

“Ramadani është plotësisht i vetëdijshëm për obligimet ligjore në raste të këtilla, sikurse edhe që beson se ky është një gabim teknik dhe si i tillë do të qartësohet më tutje”, thuhet më tej në njoftimin e Agjencisë Kosovare për Inteligjencë, transmeton Klankosova.tv.

Burim Ramadani ka lindur në vitin 1981 dhe për kohën kur është ftuar që ai të dëshmojë ka qenë 17 deri 19 vjeçar.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Mehaj takon ministrat e Ukrainës, Gjeorgjisë dhe Azerbejxhanit, u kërkon njohjet për Kosovën

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj së bashku me ministrat e mbrojtjes së…

Ndërroi jetë ish ushtari i UÇK-së nga Sllupçani

Ka ndërruar jetë Ragmi Ajvazi, veteran i UÇKsë nga Sllupçani, ushtar i…

Plagosje me armë zjarri në Prishtinë

Një person është plagosur me armë zjarri në lagjen “Dardania” në Prishtinë.Kështu…

Turqia ka mbyllur hapësirën ajrore për transportimin e trupave ushtarake nga Rusia në Siri

Hapësira ajrore turke është e mbyllur për aeroplanët ushtarakë dhe civilë që…

Mickoski: Pushteti e ka ndarë popullin dhe e ka shpallur si pro-rus

Kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski, e ka akuzuar Qeverinë dhe presidentin Stevo…