Ministri i Punëve të Jashtme të Greqisë, Nikos Dendias do të vizitojë të hënën Shqipërinë.

Ai do të takohet fillimisht me anëtarë të minoritetit grek në Himarë dhe më pas me kryepeshkopin e Tiranës, Durrësit dhe gjithë Shqipërisë, raporton Euronews.al.

Agjenda e kreut të diplomacisë helene përfshin edhe takime me kryeministrin Edi Rama dhe homologen Olta Xhaçka.

Bisedimet do të përqëndrohen në çështje me interes rajonal dhe europian, duke pasur në fokus marrëdhëniet mes Greqisë dhe Shqipërisë në të gjitha fushat.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Aksion policor, arrestohen gjashtë persona

Aksioni për shkatërrimin e grupit të kontrabandistët realizohet në Shkup, Shtip, Veles…

Absurd: Aliu që bashkë me Musën bënte plane si të përçajnë familjen e profesor Izet Zeqirit, sot bën apel për bashkim të opozitës!

Gazmend Murseli Para disa muajve ish-deputeti Izet Zeqiri, e njoftoi opinionin për…

Sot 81 raste të reja me coronavirus në Maqedoni

Ministria e Shëndetësisë njofton se sot janë kryer 5.315 teste, ndërsa janë…

Zbulohet arsyeja terrorit në Teksas, terroristi kishte lënë shënime në rast se do vritej

Vetëm 19 minuta para se ta fillonte sulmin në qytetin El Paso,…

MBP flet për të dyshaurit për terrorizëm, familjarët mohojnë, ankohen për dhunë e terror nga policia

Policia doli me detaje mbi arrestimet e djeshme nëpër Kumanovë dhe Shkup.…