Komisioni Rregullator për Energji dhe Shërbime të Ujit (KRRE) sot do të vendosë për çmimet me pakicë të derivateve të naftës që do të vlejnë nga sonte në mesnatë. Siç thonë nga KRRE-ja janë plotësuar parakushtet për marrjen e një vendimi të ri.

KRRE do të marrë një vendim të ri për çmimin e derivateve të naftës. Pas seancës do të shpallet vendimi i cili do të jetë në fuqi nga mesnata, thonë nga KRRE.

Me ndryshimet e fundit në rregulloren për përcaktimin e çmimeve me pakicë të derivateve të naftës, KRRE çdo ditë mund të marrë vendime për ndryshimin e çmimeve të derivateve të naftës nëse llogaritja për çmimin e çdo derivati ​​të naftës rritet ose ulet për dy denarë. Për llogaritjen KRRE merr mesataren e kotacioneve të mëparshme pesëditore në bursë dhe nuk ndikohet aspak nga çmimi i naftës bruto Brent në tregun botëror.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Aleanca për Shqiptarët propozoi Elmi Aizirin për nënkryetar të kuvendit

Kuvendi ka nisur shqyrtimin e iniciativës për emërimin e nënkryetarëve të Kuvendit.…

Sllovakia dëbon tre pjesëtarë të ambasadës ruse

Sllovakia ka dëbuar tre pjesëtarë të stafit të ambasadës ruse në kryeqytetin…

Policia e Maqedonisë ndalon Marin Memën teksa xhironte emisionin për shqiptarët e Prilepit (VIDEO)

Gjatë mbrëmjes së sotme emisioni Gjurmë Shqiptare nga gazetari i njohur, Marin…

Pendarovski: Shkupi s’duhet të lobojë për Kosovën – i jemi mirënjohës Serbisë për ndihmën

Ne i jemi mirënjohës Serbisë miqësore për ndihmën në kohë në parandalimin…

Teoria e Jeremiq: Vuçiq do të mbetet gjatë në pushtet nëse nënshkruan pavarësinë e Kosovës

Ish-ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Vuk Jeremiq, i cili tashmë…