Lidhur me zhvillimet në qytetin Jenin të Bregut Perëndimor nën pushtim, Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, Antonio Guterres tha: “Dënoj të gjitha aktet e dhunës që vendosin në objektiv civilët”.

Guterres ka theksuar se sulmet ajrore dhe tokësore që Izraeli ka ndërmarrë ndaj një kampi të populluar të refugjatëve përbën ngjarjet e dhunshme më të këqija në Bregun Perëndimor në vitet e fundit dhe se ndikimi mbi civilët është shumë i madh.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Xhamia e shenjtë në Mekë instalon porta vetë-sterilizuese për besimtarët (FOTO)

Xhamia e Shenjtë në Mekë ka instaluar së fundmi porta të sofistikuara…

Rusia e ka humbur betejën për Kharkivin

Rusia e ka humbur betejën për Kharkivin, sipas një instituti amerikan. Instituti…

Vrau pronarin, amerikani rrëfen krimin pas 15 vitesh: Jam lodhur duke gënjyer

Një burrë ka rrëfyer vrasjen e pronarit të tij 15 vjet më…

Më 1 tetor fillon regjistimi civil në Luginë, u bëhet thirrje shqiptarëve t’i përgjigjen masivisht

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Alban Hyseni së bashku me kryesuesin e…

Kurti në mbledhjen e parë të Qeverisë: Karriget i kemi por jam i bindur që më shumë do të rrimë në këmbë për shkak të punëve

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka mbajtur mbledhjen e parë, solemne të…