Kreu i Inteligjencës së Jashtme ruse, ka thënë se fati i vendit të tij do të vendoset në ditët në vijim.

Sergei Naryshkin, kreu i SVR-së ruse, i tha panelit në një event të mbajtur në Moskë, se Rusia “është duke përjetuar një moment të vërtetë historik”.

Kryespiuni rus gjatë fjalimit të tij është fokusuar në rëndësinë e sovranitetit, dhe i tha delegatëve se “sovraniteti është i garantuar si dhe dinjiteti i qytetarëve rusë”.

Në anën tjetër delegacioni ukrainas dhe ai rus, janë duke vazhduar bisedimet për armëpushim dhe mundësinë e tërheqjes së trupave ruse.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Kurti në takimin për Vettingun: Na duhen prokurorë e gjyqtarë efikas dhe energjikë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se njëra ndër shtyllat e…

Presidenti kinez flet me Putin: Mbështesim Rusinë për të zgjidhur krizën e Ukrainës përmes dialogut

Ndërkohë që vendet Perëndimore janë bashkuar kundër Rusisë, fqinji i saj, Kina…

Foreign Policy: Urdhri i ri ekzekutiv i Bidenit paralajmëron ndryshime karshi Serbisë

Trajtimi i Kosovës dhe Serbisë nga SHBA-ja dhe BE-ja është tema të…

Pothuaj gjysma e ujit për pije në Tetovë humbet nëpër tubacionin jocilësor dhe lidhjet e egra

Sipas gjetjeve të NPK Tetovë, shumica e ujit humbet përmes pjesëve të…

FOKUS: A do të zbulohet e vërteta për ‘Lagjen e Trimave’, Prokuroria po heshtë?!

Ka kaluar një vit që kur drejtori i Agjencisë për kundërzbulim, Erold…