Deputetja Adelina Grainca, e cila të dielën kaloi nga PDK-ja në LVV, ka folur rreth pjesëmarrjes së saj në votimin për zgjedhjen e Vjosa Osmanit presidente. Ajo e ka hapur një faqe të re të saj, duke vendosur si kopertinë sloganin e Lëvizjes Vetëvendosje në zgjedhjet e fundit, “Krejt dhe Drejt”, shkruan Gazeta Express.

Grainca ka thënë se zgjedhjet e reja do t’ia zgjasnin jetën pandemisë.

“Mbajtja e zgjedhjeve do të nënkuptonte zgjatje e jetës së pandemisë, përgjigje jo adekuate ndaj rënies ekonomike, dhe si rezultat izolim të Kosovës, jo vetëm për shkak të mungesës së liberalizimit të vizave por edhe për shkak të pandemisë”, ka shkruar Grainca.

Ajo tha se ka vendosur ta dëgjojë elektoratin e saj, ndërsa ka theksuar se do të votonte sërish pa hezitim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…