Pakënaqësia qytetare do të duhej të ishte alarm shqetësues për këtë qeveri.
Populli nuk ushqehet me fjalime populliste por me projekte dhe ide atraktive për zgjidhje të problemeve.
Njerëzit e këtij pushteti janë aq bashkëpunues me qytetarët sa njerëzit e pushteteve të kaluara, prandaj zgjidhja e problemeve të qytetarëve duket të jetë larg.
Ndershmëria dhe besimi janë shtyllat kryesore të një të ardhme të suksesshme të këtij shteti.
Ky popull do të vazhdojë të zhgënjehet derisa të mos bëjë zgjedhje të njerëzve që kanë frikë Zotin, dhembshuri për të kaluarën dhe dashuri për të ardhmen.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02mTD4QciSMAQo97UbkNZrdgTTaNSMJTTXiU9ZNU1Sncj5YS4ejBCGmZYHNNXyj9DJl&id=1653081187&mibextid=Nif5oz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Presidenti kroat: Fluturakja pa pilot ka ardhur nga Ukraina, peshon mbi 6 tonelata – rastin po e cilësojmë si incident serioz

Presidenti kroat Zoran Millanoviq, ka mbajtur një konferencë për media ku ka…

Politikani serb i Kosovës: Serbia zyrtarisht ndan deri në 800 milionë euro në vit për serbët në Kosovë, ne ato para nuk i kemi parë

Qasja e Beogradit zyrtar ndaj serbëve që jetojnë në komunat veriore të…

Shqipëria blen raketa Javelin për të forcuar ushtrinë

Ministri i Mbrojtjes në Shqipëri, Niko Peleshi ka thënë të shtunën se…

Pas sëmundjeve të gjakut, kanceri është shkaku i dytë kryesor i vdekjeve në Maqedoni

Sëmundjet kancerogjene janë shkaku i dytë më i zakonshëm i vdekjeve në…

Urimi i Presidentes Osmani: Le të shërbejë kjo festë si moment reflektimi për tolerancë, mirëkuptim e solidaritet

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ua ka uruar qytetarëve festën e Kurban…