Komisioni Qendror Zgjedhor ka bërë të ditur se zyrtarët e tyre janë pamundësuar hyrja në zonën e Mitrovicës së Veriut dhe Zubin Potok.

Elezi theksoi se në lidhje me këtë situatë kanë thirr mbledhje, sot. me fillim nga ora 18:00.

“Jemi në pritje të njoftimeve nga Zyrtarët Komunal të Zgjedhjeve të cilët gjatë ditës së sotme, nën përcjelljen e Policisë së Kosovës kanë shkuar në zyret e tyre, në Mitrovicë të Veriut dhe në Zubin Potok, me qëllim të ushtrimit të detyrave zyrtare, por kjo nuk ishte e mundur”, ka theksuar Elezi.

“Në këto raporte do të sqarohet situata e krijuar. KQZ-ja është në koordinim të plotë me të tjera. Lidhur me sjelljen e krijuar, KQZ-ja do të mbajë mbledhjen, sot, me fillim në orën 18:00”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Ukraina është skenë krimi, thotë kryeprokurori i Gjykatës Penale Ndërkombëtare

Kryeprokurori i Gjykatës Penale Ndërkombëtare ka vizituar qytetet ukrainase Bucha dhe Borodyanka,…

Kafshohet nga një qen endacak një banor i Treboshit

 Dje (09- shkurt) në orën 09:10, 40-vjeçarja N.R. nga Treboshi i Tetovës…

Osmani në Ditën Botërore të Lirisë së Shtypit: E vërteta duhet të jetë kauzë e të gjithëve

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, në Ditën Botërore të Lirisë së Shtypit,…

Kurti: Marrëveshje përfundimtare është ajo që nuk e ndan njohjen nga Serbia prej ulëses në OKB

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, njëherit edhe kryetari i LVV-së, në mbledhjen…

Zelensky i bën thirrje nënave ruse të mos i dërgojnë fëmijët në luftë

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky, i ka bërë apel nënave ruse që të…