Ka filluar takimi ndërmjet Mickoskit dhe Kovaçevskit në klubin e deputetëve, ku si temë kryesore janë ndryshimet Kushtetuese, përcjellë Klan M. Nga LSDM tregojnë një pjesë të propozimeve të Kovaçevskit që do ti ofron Mickoskit.

”Një pjesë e 3 propozimeve të Kovaçevskit, siç dihet, janë që partitë ti votojnë ndryshimet Kushtetuese dhe të qëndrojnë pas të ardhmes Evropiane të vendit.

Propozimi i dytë është shpallja e zgjedhjeve menjëherë pas miratimit të amendamenteve kushtetuese si zgjidhje kompromisi që do të thotë vazhdim i rrugës evropiane, bashkim rreth interesit strategjik të vendit, por që i jep Mickoskit rrugëdalje, duke qenë se kërkesa e tij kryesore janë zgjedhjet” – thonë nga LSDM.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Qyteti amerikan drejt zhdukjes, fundoset çdo vit nga 60 centimetra

Një qytet bujqësor në Kaliforni është drejt zhdukjes së tij, Studimet e…

Një kullë tjetër e televizionit ukrainas goditet nga raketat ruse, humbin jetën nëntë persona – ka akoma njerëz nën rrënoja

Një sulm tjetër ajror i ushtrisë ruse ka ndodhur mbi një kullë…

Macron dhe Le Pen shkojnë në balotazh

Kandidatët rinisën fushatën që pas qartësimit të rezultateve Nuk pati surpriza në…

Ekipi i Sky News ishte në shënjestër të rusëve në Ukrainë – kameramani arriti ta filmonte ngjarjen pavarësisht rrethanave

Rreziku gjithnjë i pranishëm me të cilin përballen organizatat e lajmeve që…

Rusia pa ditën më vdekjeprurëse të luftës deri më tani pas sulmeve ukrainase gjatë fjalimit të Putinit në natën e Vitit të Ri

Rusia ka pësuar ditën e saj më vdekjeprurëse të luftës deri më…