Kombëtarja e Kosovës në futboll, sonte në ‘Fadil Vokrri’ do të përballet me Zvicrën.

‘Dardanët’ dhe helvetët do të ballafaqohen në kuadër të Grupit I të kualifikueseve për EURO 2024.

‘Tempulli’ i kryeqytetit tonë, pritet që si asnjëherë më parë të jetë i mbushur me tifozë.

Kosova pas katër ndeshjeve renditet në pozitën e pestë në Grupin I me tre pikë të arkëtuara, krahas Zvicrës së Xherdan Shaqirit e Granit Xhakës, që zë vendin e parë në kuotën e 10 pikëve.

Formacionet e mundshme:

KOSOVA (4-2-3-1): Muric; Vojvoda, Rrahmani, Aliti, Paqarada; Dresevic, Fazliji; Zhegrova, Muslija, Rashica; Muriqi

ZVICRA (4-3-3): Sommer; Fernandes, Akanji, Elvedi, Rodriguez; Freuler, Zakaria, Xhaka; Shaqiri, Amdouni, Vargas

Ndeshja Kosovë-Zvicër fillon në orën 20:45. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Trajanov: Nëse bëhen 60 deputet për zgjedhje në Maj, unë do jem i 61

Në intervistën për numrin e ri të të përjavshmes “Fokus”, kryetari i…

Kërkohet dorëheqja e Spasovskit

VMRO-DPMNE akuzon Qeverinë dhe ministrin Oliver Spasovski për paaftësi me menaxhimin e…

Kurti: Samiti Digjital, ngjarja më e madhe në rajon që derivon nga Procesi i Berlinit

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, gjatë Samitit Digjital të Ballkanit Perëndimor, ka…

Në pritje të dronëve amerikanë, Ukraina shpik dronin e vet që bart eksploziv

Ushtria ukrainase nuk priti furnizimet me dronë MQ-1C Grey Eagle nga SHBA-ja…

Kryeministri Kurti viziton historianin Hakif Bajrami

Kryeministri Albin Kurti ka qëndruar këtë të martë në shtëpinë e historianit…