Ministria e Shëndetësisë njofton se Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 64 pacientë të shëruar nga Covid-19. Sipas qyteteve, janë kuruar 17 pacientë nga Shkupi, 9 nga Kumanova, 12 nga Prilepi, tre nga Tetova, 12 nga Struga, një nga Gostivari dhe një nga Kërçova.

Gjatë 24 orëve të fundit janë realizuar 145 testime prej të cilëve 22 kanë rezutuar pozitiv me Covid-19. Sipas qytetev, 13 raste janë regjistruar në Shkup, 2 në Prilep dhe 7 në Tetovë.

Numri i personave të diagnostifikuar me Covid-19 në vendin tonë shkon në 1.664 prej të cilëve 1.200 janë shëruar ndërsa 91 kanë ndërruar jetë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…