“Me datë 03.12.2022, zyrtarë policorë nga SPB Shkup – Njësiti për tregti të paligjshme, Njësiti policor për intervenim, ekipi operacional bastisje dhe Departamenti për operacione speciale policore kanë kryer kontrollë në objektet hotelierike në zonën e fshatit Haraçinovë, Shkup. Gjatë së cilës i është hequr liria A.D (40), punonjës në një nga lokalet. Me të u gjet një pistoletë tip “TT” dhe një kornizë me tetë fishekë. Personi është ndaluar në stacion policior dhe pas dokumentimit të çështjes ndaj tij do të bëhet kallëzim penal sipas Kodit Penal.

Ndryshe, në kuadër të kontrollit aksionar, është kryer ekzaminimi i 54 personave të gjetur në objekte hoteliere dhe 11 vetura”, thuhet në njoftimin e MPB-së.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Pushtimi rus i Ukrainës mund të vijë nga mesi i shkurtit, thotë zyrtarja e lartë amerikane

Ndërsa zyrtarët amerikanë thonë se ka ‘çdo indikacion të çon’ te ajo…

Burra të armatosur ‘bënë çfarë deshën’ me veturat në një parking në Minneapolis – të pashqetësuar për 15 minuta nga askush

Burra të armatosur hynë në makina në një parking të McDonald’s në…

Boris Johnson paralajmëron se fitorja ruse në Ukrainë do të ishte “absolutisht katastrofike”

Lejimi i presidentit rus Vladimir Putin që të ketë sukses në pushtimin…

Gjysmë milion të vaksinuar në Shqipëri, njoftoi Rama

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka njoftuar, se numri i të vaksinuarve…

Vetëm 11 raste të reja me Covid-19

Ulje rekorde e të prekurve me Covid-19 është regjistruar në vend brenda…