Në Gjevgjeli janë arrestuar dy persona për kontrabandë me emigrantë, përcjell TV21. Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme, respektivisht rreth orës 22:30, në autostradë afër vendkalimit kufitar “Bogorodivcë”-Gjevgjeli është arrestuar 35-vjeçari B.A. dhe 63-vjeçari I.A., të dy nga Tetova.

“Gjatë kontrollit në automjetin “BMW”, me targa të Gostivarit,që po drejtohej nga B.A. dhe pasagjeri I.A., janë gjetur 10 persona – mërgimtarë nga Siria”, thuhet mes tjerash në njoftimin e MPB-së.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Brnabiq kritikon Von Cramonin për Kosovën – eurodeputetja gjermane i reagon kryeministres serbe

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq ka kritikuar raportuesen e Parlamentit Evropian për…

Vesel Memedi shpërblehet nga BDI, së shpejti amabasdor në Romë!

Nga një burim i besueshëm brenda BDI-së , mësohet se Vesel Memedi-…

Publikohet një pjesë e raportit të BE-së për Maqedoninë e Veriut: Kritikohet bllokada për fillimin e bisedimeve

Është publikuar një pjesë e raportit për Maqedoninë e Veriut i cili…

Ministria britanike e Mbrojtjes: Rusët janë ndalur në të gjitha frontet, kanë pësuar humbje shumë të mëdha

Ministria britanike e Mbrojtjes ka publikuar raportin më të fundit sa i…