Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, do të udhëtojë sot për në Hagë për t’i vizituar ish-krerët e UÇK-së, Hashim Thaçin, Kadri Veselin, Jakup Krasniqin dhe Rexhep Selimin.

Lajmi është konfirmuar disa ditë më parë nga shefi i kabinetit të tij, Ilir Kërçeli përmes një postimi ne Facebook, përcjell Klankosova.tv.

“Bashkë me kryeparlamentarin Konjufca me datën 17 Qershor udhëtojmë për t’i vizituar ish krerët e UÇK-së në Hagë”, shkroi ai.

Ndërkohë, Kërçeli e ka konfirmuar për Klankosova.tv se Thaçi, Veseli, Krasniqi e Selimi e kanë pranuar vizitën e Konjufcës.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Zelensky thotë se është i gatshëm, që nga sot me rusët të fillojë shkëmbin e ushtarëve të zënë rob  

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka thënë se është i gatshëm për shkëmbim…

Momenti kur forcat ruse qëllojnë me breshëri plumbash veturën, brenda të cilës ishin babë e bir nga Ukraina

Një video amatore e realizuar nga një i ri ukrainas, shfaq momentin…

Aktakuzë kundër Stevço Jakimovskit dhe 10 personave tjerë

Pas procedurës gjithëpërfshirëse hetimore, Prokurori publik kompetent për ndjekje të krimit të…

Në Mitrovicën e Jugut konfiskohen 67 aparate për prodhimin e kriptovalutave

Policia e Kosovës ka njoftuar se pasditen e sotme në një operacion…

BE flet për sulmin nga serbët në veri, ka një thirrje për institucionet

Incidenti i ndodhur të dielën ndaj një grupi të bjeshkatarëve që ishin…