Një 34-vjeçar nga Manastiri është personi që ka djegur klubin bullgar “Vanço Mihajlov” në Manastir.

“Me kënaqësi ju njoftoj për zbardhjen e shpejtë dhe efektive të rastit të para tri ditësh (04.06.2022) me rastin penalo-juridike – zjarri në qendrën “Ivan Mihajllov” në Manastir, i cili tashmë është zbardhur dhe kemi një person të arrestuar i cili ka pranuar veprën.

Është punuar ditë e natë për gjetjen e autorit, janë marrë parasysh të gjitha provat dhe pas bisedave zyrtare në ditët e kaluara mbrëmë me urdhër të gjykatës është kontrolluar në dy lokacione të shfrytëzuara nga L.A. (34) nga Manastiri, ku janë gjetur dhe konfiskuar sendet që kanë të bëjnë me veprën penale, pas së cilës personi është arrestuar.

Ne kemi treguar edhe një herë se pushteti i vetëm që ka çdo shtet ligjor është pushteti për të shtypur krimin. As në këtë segment nuk ka “falje”, nuk ka persona të mbrojtur – të gjithë janë të barabartë para ligjit, dhe kushdo që ka gabuar – duhet të mbajë përgjegjësi!”, njofton ministri i Brendshëm, Oliver Spasovski.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Çfarë përfaqëson Amy Gutmann, ambasadorja e re e SHBA-së në Gjermani?

Joe Biden po dërgon Amy Gutmann-in si ambasadore në Berlin. Ajo ka…

Gjendja e Janevës duket se është përmirësuar, mund të kthehet në Shutkë

Ish Prokurorja Speciale Katica Janeva është në gjendje më stabile dhe me…

​Konjufca në Lubizhdë: Dëshmorët dhe martirët i vunë themelet e shtetit tonë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, bëri homazhe dhe vendosi lule…

Forcat ukrainase ‘arrijnë në kufirin rus’ pranë Kharkiv

Guvernatori i Kharkiv ka njoftuar se trupat që mbrojnë rajonin ukrainas kanë…

Maqedonia e Veriut edhe zyrtarisht anëtare e NATO-s

Aleanca Veri-Atlantike (NATO) informon se sot edhe zyrtarisht Maqedonia e Veriut është bërë…